2019 Volga Volga Beyaz Geceler

Tarih: --

Uçuş Bilgileri

Gidiş: 20 Haziran 2019 - TK417 - İstanbul Atatürk - 11:05 » Moskova Vnukovo - 13:50 Dönüş: 30 Haziran 2019 - TK402 - St. Petersburg - 15:15 » İstanbul Atatürk - 18:45

Ülke

1

Tur Süresi

10 gece 11 gün

Fiyat

€1649,00'dan itibaren

Rota

Moskova Ugliç Yaroslavl Goritsi Kiji Mandrogi St. Petersburg

Tema

Gemi

Gün Gün Program Hepsini Aç

1.GÜN (20.06 Perşembe) İSTANBUL - MOSKOVA
Atatürk Havalimanı dış hatlar gidiş terminalinde buluşma, pasaport ve çıkış işlemlerinin ardından saat 11:05’te Türk Hava Yollarının TK417 sayılı seferi ile Moskova’ya hareket. Yerel saat ile 13:50’te varış. Ülkeye giriş işlemlerinden sonra özel otobüsümüz ile gemiye transfer ve kamaralara yerleşme. Kısa bir dinlenmenin ardından gemi ve tur programı ile ilgili bilgilerin verileceği bir tanıtım toplantısı yapılacaktır. Akşam yemeğinden sonra arzu eden misafirler ekstra Işıklar Altında Moskova Turu’na katılabilirler. Geceleme gemide.
Konaklama M/S Ruvlev
Dahil Olan Yemekler Akşam
Ulaşım 11:05’te Türk Hava Yollarının TK417 sayılı seferi ile Moskova’ya hareket. Yerel saat ile 13:50’te varış
2.GÜN (21.06 Cuma) MOSKOVA
Gemide sabah kahvaltısından sonra yapılacak olan panoramik şehir turunda; Leningrad caddesi, Avrupa’nın en yüksek binalarından Triumph Palace, Tverskaya Caddesi, Parlamento Binası, Bolşoy Tiyatrosu, Lubyanka Meydanı, KGB Merkez Binası, Aziz Vasili Kilisesi, Kızıl Meydan, Gum Alışveriş Merkezi, Kurtarıcı İsa Kilisesi, Meclis Binası görülecek yerler arasındadır. Öğle yemeğinin ardından (gemide veya yemek paketi) Ekstra Metro Arbat Turu. Tur sonrasında gemiye transfer. Akşam dileyen misafirlerle ekstra olarak Rusya’nın uluslararası üne sahip Kostroma Dans Grubu’nun gösterisine katılma imkanı. Akşam yemeği ve geceleme gemide.
Konaklama M/S Ruvlev
Dahil Olan Yemekler Kahvaltı, Öğle, Akşam
Ulaşım Şehir içi ulaşım özel otobüsle sağlanacaktır.
3.GÜN (22.06 Cumartesi) MOSKOVA
Gemide  sabah kahvaltıdan sonra extra II.Dünya Savaşı Müzesi(zafer müzesi)+Novodeviçi turu imkanı. Tur sonrası gemiye dönüş ve geminin hareketi. Hoş geldiniz kokteylinde kaptan ve gemi mürettebatı ile tanışma. Akşam yemeği ve geceleme gemide.
Konaklama M/S Ruvlev
Dahil Olan Yemekler Kahvaltı, Öğle, Akşam
Ulaşım Şehir içi ulaşım özel otobüsle sağlanacaktır.
4.GÜN (23.06 Pazar) UGLİÇ
Gemide sabah kahvaltısından sonra yapılacak toplantıda uğranılacak limanlar, katedilecek suyolları, su asansörlerinin çalışma sistemi hakkında bilgiler verilecektir. Öğle yemeğinin ardından güvertede Volga nehrinin güzelliklerini seyretmek için serbest zaman. Saat 16.00’da Ugliç’e varış. Volga kıyısında bulunan bu şirin şehirde yürüyerek yapılacak olan turda, Eski Kremlin meydanındaki Transfigürasyon Katedrali ve Korkunç Ivan’ın oğlu Dimitri’nin 9 yaşında iken öldüğü yerde yapılmış olan Dimitri Kan Kilisesini göreceksiniz. Saat 18.30’da hareket ve akşam yemeği. Yemekten sonra gemideki aktivitelerden yararlanmak için serbest zaman. Geceleme gemimizde.
Konaklama M/S Ruvlev
Dahil Olan Yemekler Kahvaltı, Öğle, Akşam
Ulaşım Saat 16.00’da Ugliç’e varış
5.GÜN (24.06 Pazartesi) YAROSLAVL
Gemide sabah kahvaltısından sonra saat 08:00’de varışta otobüsle yapılacak olan turumuzda Transfigürasyon Manastırı, Şehir Meydanı, Peygamber İlyas Kilisesi, Volga ve Kotorosol nehirlerinin kordonunu göreceksiniz. Turdan sonra saat 11:00’de geminin hareketi ve öğle yemeği. Öğleden sonra yine size Rus kültürü hakkında bilgiler verilecektir. Akşam yemeği ve geceleme gemide.
Konaklama M/S Ruvlev
Dahil Olan Yemekler Kahvaltı, Öğle, Akşam
Ulaşım 08:00’de Yaroslavl'a varış
6.GÜN (25.06 Salı) GORİTSİ
Gemide sabah kahvaltısı. Saat 09:00’da Goritsi’ye varış ve Aziz Kiril Manastırı gezisi için otobüs ile Kiril Kasabası’na hareket. Gezinin ardından saat 12:00’de geminin hareketi ve öğle yemeği. Öğleden sonra geminin güvertesinde kahvelerinizi yudumlayarak nehir kıyısı boyunca adeta tablo görünümündeki manzaraları seyredebilirsiniz. Akşam yemeği ve geceleme gemide.
Konaklama M/S Ruvlev
Dahil Olan Yemekler Kahvaltı, Öğle, Akşam
Ulaşım 09:00’da Goritsi’ye varış
7.GÜN (26.06 Çarşamba) KİJİ
Gemide sabah kahvaltısının ardından saat 10:00’da Mandrogi’ye varış. Rengârenk Rus ahşap evlerinin yer aldığı yemyeşil bir köy olan Mandrogi’de serbest zaman. Burada açık havada yeşillikler içinde yürüyüş yapabilir, mini hayvanat bahçesini, güzel ahşap binalar içinde yer alan hediyelik eşya mağazalarını ve hediyelik eşya atölyelerini ziyaret edebilirsiniz. Burada aynı zamanda küçük bir votka müzesi mevcuttur. Öğle yemeğinin (kıyıda veya gemide) ardından geminin hareketi.  Bu akşam geminin nehir üzerinde geçireceği son gece olduğu için Kaptanın Gala Yemeği ile ağırlanacaksınız. Geceleme gemide.
Konaklama M/S Ruvlev
Dahil Olan Yemekler Kahvaltı, Öğle, Akşam
Ulaşım 10:00’da Mandrogi’ye varış
9.GÜN (28.06 Cuma) ST PETERSBURG
Gemide sabah kahvaltısından sonra saat 09:00’da St. Petersburg’a varış ve panoramik şehir turuna hareket. Bu turda; Alexandr Nevski Manastırı, Nevski Prospekt caddesi, Kont Strogonof Sarayı, Saray Meydanı, Kışlık Saray, St Isaac Katedrali, Smolnıy Manastırı, Aniçkov Sarayı ve Köprüsü, 2. Alexandr Kan Kilisesi panoramik olarak görülecektir. Panoramik şehir turundan sonra öğle yemeği (gemide veya yemek paketi) Öğle yemeğinden sonra Hermitage Müzesi turu. Arzu eden misafirler için ekstra Kanal Turuna katılma imkanı. Gemide akşam yemeği. Yemekten sonra ekstra Kazak Dansları veya ekstra Bale gösterisine turları. Gemide geceleme.
Konaklama M/S Ruvlev
Dahil Olan Yemekler Kahvaltı, Öğle, Akşam
Ulaşım 09:00’da St. Petersburg’a varış
10.GÜN(29.06 Cumartesi ) ST PETERSBURG
Gemide sabah kahvaltıdan sonra Ekstra Muhteşem Peterhoff Park ve Sarayı turu imkanı. Tur sonrası gemiye dönüş Gemide öğle yemeği, serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme gemide. Akşam yemeğinden sonra ekstra Işıklar altında St Petersburg turuna katılma imkanı.
Konaklama M/S Ruvlev
Dahil Olan Yemekler Kahvaltı, Öğle, Akşam
Ulaşım Şehir içi ulaşım özel otobüsle sağlanacaktır.
11.GÜN (30.06 Pazar) ST PETERSBURG – İSTANBUL
Gemide kahvaltıdan sonra arzu eden yolcular ekstra Puşkin-Katerina sarayı turuna katılabilirler. (Ekstra tura katılmayan yolcuların, yeni gelen yolculara hazırlanması için, kabinlerini en geç saat 10:00’da boşaltıp valizlerini bagaj odasına bırakmaları gerekmektedir.) Turdan sonra havaalanına transfer ve Saat 15.15’de Türk Havayollarının TK 402 sayılı seferi ile uçuş. Saat 18:45’de İstanbul’a varış.
Konaklama M/S Ruvlev
Dahil Olan Yemekler Kahvaltı
Ulaşım Saat 15.15’de Türk Havayollarının TK 402 sayılı seferi ile uçuş. Saat 18:45’de İstanbul’a varış

Dahil Olan Hizmetler

Dahil Olan Yemek

Gemide 10 gece 11 gün tam pansiyon konaklama

Ulaşım

- THY ile İstanbul-Moskova/St. Petersburg-İstanbul ekonomi sınıf uçak bileti - Havaalanı, liman vergileri (380Euro) - Uçakta kişi başı 30kg bagaj taşıma hakkı (üstü ücrete tabidir) - Havaalanı-Gemi-Havaalanı özel otobüs transferi - Gemide bagaj taşıma hizmeti

Konaklama

Gemide 10 gece 11 gün tam pansiyon konaklama

Aktiviteler

Moskova ve St. Petersburg’da yarım gün panoramik şehir turu - Nehir güzergâhında uğranılan limanlardaki turlar - Moskova’da Kremlin + 1 Katedral - St Petersburg’da Hermitage Müzesi ziyareti - Gemide Hoş geldiniz kokteyli ve Kaptanın Gala Yemeği - Mandrogi’de şaşlık barbekü yemeği - Gemide tüm yemeklerde çay ve kahve servisi - Gemideki Konser, gösteriler, kültür dersleri ve etkinlikler (Rusça dil dersi, Rus şarkıları dersi, Rus Dansları dersi, Rus mutfağı, votka ve havyar konusunda brifing, Rus Halk sanatları, kostümleri ve ahşap hediyelik eşyaların tarihçe ve yapılışları hakkında bilgi. - Yurtdışı Zorunlu paket seyahat sigortası - Profesyonel Türkçe tur liderliği hizmeti

Önemli Notlar

/images/d/library/12937c9a-1deb-4625-9e8b-594af3e58b8a.jpg

ÇOK ÖNEMLİ VİZE BİLGİSİ :
Rusya, yeşil pasaportlar dahil tüm pasaportlara vize istemektedir. Rusya’ya giriş için tur bitiminden itibaren en az 6 ay geçerliliği olan ve hiçbir şekilde zedelenmemiş, dikişlerinde herhangi bir sökülme olmayan pasaport gereklidir. Vize için iki adet beyaz fonlu resim, pasaport ve orijinal davetiye gerekmektedir.
 Bu şekilde pasaportu olan yolcular deporte edilmekte ve aynı uçakla geri gönderilmektedir.

ÜCRETİ: 

/images/d/library/8271a26d-52d3-4bc7-b880-e6aa7b127369.png
ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
-  Ekstra turlar, şahsi harcamalar
-  Gemide alkollü, alkolsüz içecekler ve kapalı şişe su
-  Rehber, yerel rehber ve şoför bahşişleri (İsteğe bağlı)
-  Gemi Personeli servis bedeli günlük 7€ olup gemide nakit olarak toplanacaktır.
-  Dahil olduğu belirtilmemiş tüm hizmetler
-  Seyahat sağlık sigortası
-  Rusya Vize ücreti 140€
-  Yurt Dışı çıkış harcı 15 TL (Havalimanı maliyet ofisi yoğun olabileceğinden, çıkış harcınızı seyahat öncesi ilgili bankalara yatırmanızı tavsiye ederiz.)  
-  Ergo seyahat sağlık ve iptal sigortası; tur bedeli 1500€ ya kadar kişi başı 25€, 1500€-2000€arası kişi başı 35€. ( 70 yaş üzeri %100 sür prim) 

İPTAL ŞARTLARI
Kayıttan itibaren Toplam tutardan 100€ VE VİZE ALINMIŞSA VİZE ÜCRETİ
120 gün 90 gün kala toplam tutarın %20
89 gün 60 gün kala toplam tutarın %30
59 gün 31 gün kala toplam tutarın %50
30 gün 16 gün kala toplam tutarın %75
15 gün Hareket günü %100
Tur kalkışına kaç gün olduğuna bakılmaksızın vize alınmışsa vize ücreti yanar
 
 
 
VOLGA VOLGA EKSTRA TURLARI
Bu ekstra turlar gemi şirketinin organizasyonu olup acentemizin hizmeti Türkçe rehberlikle sınırlıdır.
Metro – Arbat (35 Euro)
Sovyet Rusya’nın ihtişamını sergilemek amacıyla tablolar, heykeller, ve değişik süslemelerle adeta bir müze görünümünde olan ünlü Moskova Metrosu Dünyanın en güzel metrosu olarak nitelendirilmektedir. Trafiğe kapalı olan Arbat Sokağı Moskovalıların boş zamanlarında gezip dinlendiği yerlerin başında gelir. Sanatçılar değişik eserlerini burada sergilerler. Hediyelik eşyaların satıldığı tezgâhlar ve mağazaları gezebilir, şirin kafelerde yorgunluk atabilirsiniz. Rus edebiyatının Babası sayılan Aleksandr Puşkin ve Karısı Natalya’nın yaşadığı ev de Arbat Sokağındadır.
Işıklar Altında Moskova     (35 Euro)
Işıklar  Altında St Petersburg (35 Euro)
Moskova ve St Petersburg, akşamları bambaşka bir kimliğe bürünür. Özellikle yaz aylarında tam kararmayan hava bu şehirlerin akşamlarına ayrı bir güzellik ve tat katar. Akşam saatlerinde görkemli binalar üzerine yansıyan ışıklarla, şehir adeta bir masal kentine dönüşür.

II.Dünya Savaşı Müzesi(zafer müzesi)+Novodeviçi (45 Euro)
II. Dünya Savaşında, 1941-1945 yılları arasında Nazi işgaline karşı direnen Sovyetler Birliği halklarının cesaretine adanmış eşsiz bir müze.
Rusya tarihinin acı, trajedi ve kahramanlık öyküleriyle örülü bu dönemi anlatan müze, Nazilere karşı kesin zaferin kazanıldığı günün 55inci yıldönümünde, 9.Mayıs.1990 tarihinde, aralarında dönemin ABD Devlet Başkanı Clinton’ın da bulunduğu büyük bir uluslararası delegasyonun katılımıyla açıldı.
Novodeviçi, Rus tarihinde önemli şahsiyetlerin, sanatçıların, bilim ve devlet adamlarının gömüldüğü mezarlıktır. Nazım Hikmet’in mezarı da burada bulunuyor.

 
Kanal Turu (İkramlı) (45 Euro)
Kuzeyin Venediği diye adlandırılan St. Petersburg 50’ye yakın irili ufaklı ada üzerine kurulmuştur. Bu adaların arasında bulunan kanal ve nehirlerde yapılan tekne turunda bu güzel şehrin bir başka yüzünü şampanya ve votkalarınızı yudumlayarak keşfetmenin keyfine varacaksınız.
Muhteşem Peterhoff Park ve Sarayı turu (70 Euro)
Şehre 30 km uzaklıkta bulunan Baltık Denizi Kıyısındaki Peterhoff’da Çar 1.Petro tarafından inşa edilen yazlık sarayın eşsiz bahçesi, güzelliği ve görkemiyle, 150’yi aşkın altın kaplama fıskiye ve çeşmeleriyle ziyaretçileri hayranlık içinde bırakıyor. Park gezisi sonunda Fin Körfezini ve St. Petersburg’un silüetini izleyebilirsiniz.
Pavlovsk Sarayı St. Petersburg’un 35 km güneyindeki Pavlovsk Kasabasında bulunur En zengin saraylardan biri olarak kabul edilen bu saray Ünlü Çariçe Büyük Katerina tarafından oğlu Pavel’e hediye edilmiş.. Bu sarayı gezerken çarlık ailesinin muhteşem yaşamına tanıklık edeceksiniz.
Sibirya ve Kazak Dansları 55 Euro (ikramlı)
Rusya’nın değişik yörelerinden esintiler taşıyan dans, müzik ve renk cümbüşü.  2 saate yakın süren programda Geleneksel Rus müzik ve danslarının yanında Don Kazaklarının gösterisi ayrı bir yer tutuyor.
Puşkin (Tsarskoye Selo) + Katerina Sarayı (65 Euro)
Puşkin Kasabası çarlık döneminde çar ve ailesinin yaz aylarını geçirdiği yerdi. Eski ismi Tsarskoye Selo Çar Köyü anlamına gelir. Çar ailesinin yazlık ikametgâhı Katerina Sarayı iç dekorasyonu ve güzelliğinin yanında dillere destan amber odasıyla görülmeye değer. 2. Dünya savaşı sırasında Naziler tarafından karargâh olarak kullanılan saray savaşın bitiminde tahrip edilmiş ve amber odasındaki amberler sökülerek götürülmüş. Savaştan sonra saray restore edilmiş. Herkesin büyük merakla beklediği Amber Odası büyük gayretler sonucu 2003 yılından itibaren tekrar ziyaretçilere açık.
“Kostroma” Rus Ulusal Show (65 Euro)
Geçmişten günümüze, klasik danslardan, modern baleye geniş bir yelpazede unutulmaz bir gösteri. Rusya’nın en önemli gruplarından birisi olan ve dev bir kadroya sahip “Kostroma Ulusal Dans ve Müzik Topluluğu” Dünya’nın birçok ülkesinde başarılı gösterileriyle adından söz ettirdi. Grup, müzik-dans ve tiyatroyu bir araya getirerek izleyicilere görsel ve işitsel bir şölen sunuyor.
St.Petersburg Bale Gösterisi:
Bale gösteri fiyatları oyun ve salona göre değişken olup bilet alınırken kesinlik kazanır.
 

Temel Tur Bilgileri

Dünyanın en büyük ülkesi Rusya, Avrupa’nın en uzun Nehri Volga, Avrupa’nın en büyük iki gölü Ladoga ve Onega, Unesco’nun Dünya Kültür Mirası listesinde bulunan şehirler, anıtlar, eserler…
 
Volga Nehri’nde yapacağınız bu yolculukta dünyanın en büyük ülkesini tarihi, kültürü ve coğrafyası ile keşfedecek, insanları ile yakından tanışma fırsatı bulacaksınız. Moskova ve St. Petersburg gibi Rusya’ya başkentlik yapmış iki büyük ve önemli kenti gezip tanıyacak, nehir boyunca Rus tarihinde önemli yere sahip şehir ve kasabaları ziyaret edeceksiniz.
Yolculuk boyunca konaklayacağınız nehir gemisi 260 yolcu kapasitelidir. Alt güverte hariç  tümü dış cepheli ve geniş açılabilir penceresi olan kamaraların hepsinde müstakil duş-tuvalet, soğuk-sıcak klima sistemi mevcuttur. Ancak nehir gemileri çok büyük olmadıkları için kamaralar da fazla geniş değildir.
Geminin restoranı günde üç öğün Rus ve Avrupa mutfaklarından yemek seçenekleri ile hizmetinizdedir. Ayrıca geminin barı, hediyelik eşya dükkanı, güneşlenme güverteleri de hizmetiniz de olacaktır.
Gemi seyir halindeyken geceleriniz konserler ve gösteriler ile renklenecek, gündüzleri boş vakitlerinizde Rus tarihi, Rus dili, Rus kültürü, el sanatları ve Rus şarkıları hakkında bilgileneceksiniz. Güzergah boyunca geçeceğiniz 17 adet su asansörü de bu yolculuğunuzu ilginç kılacaktır.
 
Yazdır
İndir

Gün Gün Program

Dahil Olan Hizmetler

Önemli Notlar

Temel Tur Bilgileri

Bizi Arayın