2019 Volga Volga Beyaz Geceler

Tarih: --

Uçuş Bilgileri

Gidiş: 9 Ağustos 2019 - TK401 - İstanbul Atatürk - 10:55 » St. Petersburg - 14:15 Dönüş: 18 Ağustos 2019 - TK418 - Moskova Vnukovo - 20:30 » İstanbul Atatürk - 23:45

Ülke

1

Tur Süresi

9 gece 10 gün

Eski Fiyat

€1459,00

Yeni Fiyat

Bize ulaşın
Kısa Süreli Teklif

Rota

St. Petersburg Mandrogi Kiji Goritsi Yaroslavl Ugliç Moskova

Tema

Gemi Kültür

Gün Gün Program Hepsini Aç

1.GÜN (09.08 Cuma) İSTANBUL – ST PETERSBURG
Atatürk Havalimanı dış hatlar gidiş terminalinden pasaport ve çıkış işlemlerinden sonra saat 10:55’te Türk Havayollarının TK 401 sayılı seferi ile St. Petersburg’a hareket.14:15’te St. Petersburg’a varış. Ülkeye giriş işlemlerinden sonra özel otobüsle gemiye transfer ve yerleşme. Kısa bir dinlenmeden sonra size gemi ve turlar hakkında tanıtım yapılacak. Akşam yemeğinden sonra ekstra Işıklar altında St. Petersburg Gece Turu ve geceleme gemide.
Konaklama M/S Ruvlev
Dahil Olan Yemekler Akşam
Ulaşım 10:55’te Türk Havayollarının TK 401 sayılı seferi ile St. Petersburg’a hareket. 14:15’te St. Petersburg’a varış.
2.GÜN (10.08 Cumartesi) ST PETERSBURG
Gemide sabah kahvaltısından sonra panoramik şehir turu. Bu turda; Alexandr Nevski Manastırı, Nevski Prospekt caddesi, Kont Strogonof Sarayı, Saray Meydanı, Kışlık Saray, St Isaac Katedrali, Smolnıy Manastırı, Aniçkov Sarayı ve Köprüsü, 2. Alexandr Kan Kilisesi panoramik olarak görülecektir. Öğle yemeğinden sonra (gemide veya yemek paketi) Hermitage Müzesi turu. Daha sonra arzu eden yolcularımız için ekstra kanal turu. Gemide akşam yemeği. Akşamınızı da ekstra olarak Kazak Dansları veya Bale gösterisi ile renklendirebilirsiniz. Geceleme gemide.
Konaklama M/S Ruvlev
Dahil Olan Yemekler Kahvaltı, Öğle, Akşam
Ulaşım Şehir içi ulaşım özel otobüsle sağlanacaktır.
3.GÜN (11.08 Pazar) ST PETERSBURG
Gemide kahvaltıdan sonra Ekstra Muhteşem Peterhoff Park ve Sarayı turu turu imkânı. Öğle yemeği (gemide veya yemek paketi) Turun ardından gemiye dönüş ve geminin saat 18.00’de Mandrogi’ye hareketi. Hoşgeldiniz kokteylinde kaptan ve gemi mürettebatı ile tanışma. Akşam yemeği ve geceleme gemide.
Konaklama M
Dahil Olan Yemekler Kahvaltı, Öğle, Akşam
Ulaşım Şehir içi ulaşım özel otobüsle sağlanacaktır.
4.GÜN (12.08 Pazartesi) MANDROGİ
Gemide sabah kahvaltısından sonra yapılacak toplantıda uğranılacak limanlar, kat edilecek suyolları, su asansörlerinin çalışma sistemi hakkında bilgiler verilecektir. Saat 11:30’da Mandrogi’ye varış. Rengârenk Rus ahşap evlerinin yer aldığı yemyeşil bir köy olan Mandrogi’de serbest zaman. Burada açık havada yeşillikler içinde yürüyüş yapabilir, mini hayvanat bahçesini, güzel ahşap binalar içinde yer alan hediyelik eşya mağazalarını ve hediyelik eşya atölyelerini ziyaret edebilirsiniz. Burada aynı zamanda küçük bir votka müzesi mevcuttur. Öğle yemeğinin ardından (kıyıda veya gemide) Saat 15.00’da Geminin Kiji’ye hareketi. Gemide çeşitli etkinlikler. Akşam yemeği ve geceleme gemide.
Konaklama M/S Ruvlev
Dahil Olan Yemekler Kahvaltı, Öğle, Akşam
Ulaşım 11:30’da Mandrogi'ye varış
5.GÜN (13.08 Salı) KİJİ
Gemide sabah kahvaltısından sonra saat 08:00’de Kiji’ye varış. Onega gölü içinde 60. paralelin üstünde yer alan bu ada bir açık hava müzesi olup Unesco’nun Dünya Kültür Mirası listesindedir. Yürüyerek yapılacak turda, 22 kubbesiyle bir Peri masalı görüntüsünde olan hiç çivi kullanılmadan yapılmış ahşap Tecelli kilisesini, tümü ahşap eski Rus köy evlerini ve köylülerin yaşantılarını göreceksiniz. Turun bitiminde Ada’da serbest zaman. Saat 11:00’de Geminin Goritsi’ye hareketi. Öğle ve akşam yemeği ve geceleme gemide.
Konaklama M/S Ruvlev
Dahil Olan Yemekler Kahvaltı, Öğle, Akşam
Ulaşım 08:00'de Kiji'ye varış
6.GÜN (14.08 Çarşamba) GORİTSİ
Gemide sabah kahvaltısından sonra saat 12:00’de Goritsi’ye varış ve Aziz Kiril Manastırı gezisi için otobüs ile Kiril Kasabası’na hareket. Gemide öğle yemeği. Saat 15:30’da geminin hareketi. Gemide çeşitli etkinlikler.  Akşam yemeği ve geceleme gemide.
Konaklama M/S Ruvlev
Dahil Olan Yemekler Kahvaltı, Öğle, Akşam
Ulaşım 12:00'de Goritsi'ye varış
7.GÜN (15.08 Perşembe) YAROSLAVL
Gemide sabah kahvaltısından sonra serbest zaman. Gemide öğle yemeği ve 15.00’da Yaroslavl’a varışta özel otobüsle yapılacak turumuzda Transfigürasyon Manastırı, şehir meydanı, Volga ve Kotorosol nehirlerinin kordonu görülecektir. Şehir merkezinde serbest zamandan sonra gemiye dönüş ve saat 19.00’da geminin hareketi. Akşam yemeği ve geceleme gemide.
Konaklama M/S Ruvlev
Dahil Olan Yemekler Kahvaltı, Öğle, Akşam
Ulaşım 15:00'de Yaroslavl'a varış
8.GÜN (16.08 Cuma) UGLİÇ
Gemide sabah kahvaltısından sonra saat 08.30’da Ugliç’e varış. Volga kıyısında bulunan bu şirin şehirde yürüyerek yapılacak olan turda, eski Kremlin meydanındaki Transfigürasyon Katedrali ve Korkunç Ivan’ın oğlu Dimitri’nin 9 yaşında iken öldüğü yerde yapılmış olan Dimitri Kan Kilisesini göreceksiniz. Turun ardından alışveriş için serbest zaman. Saat 12.00’de Geminin Moskova’ya hareketi ve öğle yemeği. Gemide çeşitli etkinlikler. Bu akşam geminin nehir üzerinde geçireceği son gece olduğu için Kaptanın Gala Yemeği ile ağırlanacaksınız. Geceleme gemide. 
Konaklama M/S Ruvlev
Dahil Olan Yemekler Kahvaltı, Öğle, Kaptanın Gala Yemeği
Ulaşım 08:30'da Ugliç'e varış
9.GÜN (17.08 Cumartesi) MOSKOVA
Gemide sabah kahvaltısından sonra serbest zaman ve öğle yemeği. Saat 13.00’da Moskova’ya varış. Özel otobüsle yapılacak panoramik şehir turunda; Leningrad Caddesi, Avrupa’nın en yüksek binalarından Triumph Palace, Tverskaya Caddesi, Parlamento Binası, Bolşoy Tiyatrosu, Lubyanka Meydanı, KGB merkez binası, Kızıl Meydan, GUM alışveriş merkezi, Kurtarıcı İsa Katedrali görülecek yerler arasındadır. Daha sonra ekstra yapılacak olan dünyaca ünlü Moskova Metrosu+Arbat gezisine katılma imkanı. Akşam yemeğinden sonra arzu eden misafirler ekstra Işıklar Altında Moskova Turu’na katılabilirler. Geceleme gemide.
Konaklama M/S Ruvlev
Dahil Olan Yemekler Kahvaltı, Öğle, Akşam
Ulaşım 13.00’te Moskova’ya varış
10.GÜN (18.08 Pazar) MOSKOVA
Gemide sabah kahvaltısından sonra Kremlin+1 katedral turu. Öğleden sonra extra II.Dünya Savaşı Müzesi(zafer müzesi)+Novodeviçi turu imkanı.  Tur sonrası havaalanına transfer ve saat 20:30’da TK418 sefer ile İstanbul’a hareket. Saat 23:45’da İstanbul’a varış ve gezimizin sonu.
Dahil Olan Yemekler Kahvaltı, Öğle
Ulaşım 20:30’da TK418 sefer ile İstanbul’a hareket

Dahil Olan Hizmetler

Dahil Olan Yemek

Tam pansiyon

Ulaşım

- THY ile İstanbul-Petersburg ve Moskova -İstanbul ekonomi sınıf uçak bileti - Havaalanı, liman vergileri (€380) - Uçakta kişi başı 30 kg bagaj taşıma hakkı (üstü ücrete tabidir) - Havaalanı - Gemi - Havaalanı özel otobüs transferi - Gemide bagaj taşıma hizmeti

Konaklama

Gemide 9 gece 10 gün tam pansiyon konaklama

Aktiviteler

- Moskova ve St. Petersburg’da yarım gün panoramik şehir turu - Nehir güzergâhında uğranılan limanlardaki turlar - Moskova’da Kremlin + 2 Katedral gezisi - St Petersburg’da Hermitage Müzesi ziyareti - Gemide Hoş geldiniz kokteyli ve Kaptanın Gala Yemeği - Gemide tüm yemeklerde çay ve kahve servisi - Gemideki Konser, gösteriler, kültür dersleri ve etkinlikler (Rusça dil dersi, Rus şarkıları Dersi, Rus Dansları dersi, Rus Halk sanatları, kostümleri ve ahşap hediyelik eşyaların tarihçeleri ve yapılışları hakkında bilgi. - Yurtdışı Zorunlu paket seyahat sigortası - Profesyonel Türkçe tur liderliği hizmeti

Önemli Notlar

ÇOK ÖNEMLİ VİZE BİLGİSİ :
Rusya, yeşil pasaportlar dahil tüm pasaportlara vize istemektedir. Rusya’ya giriş için tur bitiminden itibaren en az 6 ay geçerliliği olan ve hiçbir şekilde zedelenmemiş, dikişlerinde herhangi bir sökülme olmayan pasaport gereklidir. Vize için iki adet beyaz fonlu resim, pasaport ve orijinal davetiye gerekmektedir.
 Bu şekilde pasaportu olan yolcular deporte edilmekte ve aynı uçakla geri gönderilmektedir.

ÜCRETİ: 

/images/d/library/1eb256ea-70be-4419-8e24-d35877b329e8.png
ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

-  Ekstra turlar, şahsi harcamalar
-  Gemide alkollü, alkolsüz içecekler ve kapalı şişe su
-  Rehber, yerel rehber ve şoför bahşişleri (İsteğe bağlı)
-  Gemi Personeli servis bedeli günlük 7€ olup gemide nakit olarak toplanacaktır.
-  Dahil olduğu belirtilmemiş tüm hizmetler
-  Yurtdışı seyahat sağlık sigortası
-  Rusya Vize ücreti 140€
-  Yurt Dışı çıkış harcı 15 TL (Havalimanı maliyet ofisi yoğun olabileceğinden, çıkış harcınızı seyahat öncesi ilgili bankalara yatırmanızı tavsiye ederiz.)
-  Ergo seyahat sağlık ve iptal sigortası; tur bedeli 1500€ ya kadar kişi başı 25€, 1500€-2000€arası kişi başı 35€. ( 70 yaş üzeri %100 sür prim) 

İPTAL ŞARTLARI

 
Kayıttan itibaren Toplam tutardan 100€ VE VİZE ALINMIŞSA VİZE ÜCRETİ
120 gün 90 gün kala toplam tutarın %20
89 gün 60 gün kala toplam tutarın %30
59 gün 31 gün kala toplam tutarın %50
30 gün 16 gün kala toplam tutarın %75
15 gün Hareket günü %100
Tur kalkışına kaç gün olduğuna bakılmaksızın vize alınmışsa vize ücreti yanar

VOLGA VOLGA EKSTRA TURLARI
Bu ekstra turlar gemi şirketinin organizasyonu olup acentemizin hizmeti Türkçe rehberlikle sınırlıdır.
Kanal Turu (İkramlı) (45 Euro)
Kuzeyin Venediği diye adlandırılan St. Petersburg 50’ye yakın irili ufaklı ada üzerine kurulmuştur. Bu adaların arasında bulunan kanal ve nehirlerde yapılan tekne turunda bu güzel şehrin bir başka yüzünü Şampanya ve Votkalarınızı yudumlayarak keşfetmenin keyfine varacaksınız.
Muhteşem Peterhoff Park ve Sarayı turu (70 Euro)
Şehre 30 km uzaklıkta bulunan Baltık Denizi Kıyısındaki Peterhoff’da Çar 1.Petro tarafından inşa edilen yazlık sarayın eşsiz bahçesi, güzelliği ve görkemiyle, 150’yi aşkın altın kaplama fıskiye ve çeşmeleriyle ve muhteşem yazlık sarayı ile ziyaretçileri hayranlık içinde bırakıyor. Park gezisi sonunda Fin Körfezini ve St. Petersburg’un siluetini izleyebilirsiniz
Sibirya ve Kazak Dansları 55 Euro (ikramlı)
Rusya’nın değişik yörelerinden esintiler taşıyan dans, müzik ve renk cümbüşü.  2 saate yakın süren programda Geleneksel Rus müzik ve danslarının yanında Don Kazaklarının gösterisi ayrı bir yer tutuyor.
Metro – Arbat (35 Euro)
Sovyet Rusya’nın ihtişamını sergilemek amacıyla tablolar, heykeller ve değişik süslemelerle adeta bir müze görünümünde olan ünlü Moskova Metrosu Dünyanın en güzel metrosu olarak nitelendirilmektedir. Trafiğe kapalı olan Arbat Sokağı Moskovalıların boş zamanlarında gezip dinlendiği yerlerin başında gelir. Sanatçılar değişik eserlerini burada sergilerler. Hediyelik eşyaların satıldığı tezgâhlar ve mağazaları gezebilir, şirin kafelerde yorgunluk atabilirsiniz. Rus edebiyatının Babası sayılan Aleksandr Puşkin ve Karısı Natalya’nın yaşadığı evde Arbat Sokağındadır.
Işıklar Altında Moskova     (35 Euro)
Işıklar  Altında St Petersburg (35 Euro)
Moskova ve St Petersburg, akşamları bambaşka bir kimliğe bürünür. Özellikle yaz aylarında tam kararmayan hava bu şehirlerin akşamlarına ayrı bir güzellik ve tat katar. Akşam saatlerinde görkemli binalar üzerine yansıyan ışıklarla, şehir adeta bir masal kentine dönüşür.
II.Dünya Savaşı Müzesi(zafer müzesi)+Novodeviçi (45 Euro)
II. Dünya Savaşında, 1941-1945 yılları arasında Nazi işgaline karşı direnen Sovyetler Birliği halklarının cesaretine adanmış eşsiz bir müze.
Rusya tarihinin acı, trajedi ve kahramanlık öyküleriyle örülü bu dönemi anlatan müze, Nazilere karşı kesin zaferin kazanıldığı günün 55inci yıldönümünde, 9.Mayıs.1990 tarihinde, aralarında dönemin ABD Devlet Başkanı Clinton’ın da bulunduğu büyük bir uluslararası delegasyonun katılımıyla açıldı.
Novodeviçi, Rus tarihinde önemli şahsiyetlerin, sanatçıların, bilim ve devlet adamlarının gömüldüğü mezarlıktır. Nazım Hikmet’in mezarı da burada bulunuyor.

 “Kostroma” Rus Ulusal Show (65 Euro) 
Geçmişten günümüze, klasik danslardan, modern baleye geniş bir yelpazede unutulmaz bir gösteri. Rusya’nın en önemli gruplarından birisi olan ve dev bir kadroya sahip “Kostroma Ulusal Dans ve Müzik Topluluğu” Dünya’nın birçok ülkesinde başarılı gösterileriyle adından söz ettirdi. Grup, müzik-dans ve tiyatroyu bir araya getirerek izleyicilere görsel ve işitsel bir şölen sunuyor.
St.Petersburg Bale Gösterisi:
Bale gösteri fiyatları oyun ve salona göre değişken olup bilet alınırken kesinlik kazanır.

Temel Tur Bilgileri

Dünyanın en büyük ülkesi Rusya, Avrupa’nın en uzun Nehri Volga, Avrupa’nın en büyük iki gölü Ladoga ve Onega, Unesco’nun Dünya Kültür Mirası listesinde bulunan şehirler, anıtlar, eserler…
 
Volga Nehri’nde yapacağınız bu yolculukta dünyanın en büyük ülkesini tarihi, kültürü ve coğrafyası ile keşfedecek, insanları ile yakından tanışma fırsatı bulacaksınız. Moskova ve St. Petersburg gibi Rusya’ya başkentlik yapmış iki büyük ve önemli kenti gezip tanıyacak, nehir boyunca Rus tarihinde önemli yere sahip şehir ve kasabaları ziyaret edeceksiniz.
Yolculuk boyunca konaklayacağınız nehir gemisi 260 yolcu kapasitelidir. Alt güverte hariç  tümü dış cepheli ve geniş açılabilir penceresi olan kamaraların hepsinde müstakil duş-tuvalet, soğuk-sıcak klima sistemi mevcuttur. Ancak nehir gemileri çok büyük olmadıkları için kamaralar da fazla geniş değildir.
Geminin restoranı günde üç öğün Rus ve Avrupa mutfaklarından yemek seçenekleri ile hizmetinizdedir. Ayrıca geminin barı, hediyelik eşya dükkanı, güneşlenme güverteleri de hizmetiniz de olacaktır.
Gemi seyir halindeyken geceleriniz konserler ve gösteriler ile renklenecek, gündüzleri boş vakitlerinizde Rus tarihi, Rus dili, Rus kültürü, el sanatları ve Rus şarkıları hakkında bilgileneceksiniz. Güzergah boyunca geçeceğiniz 17 adet su asansörü de bu yolculuğunuzu ilginç kılacaktır.
Yazdır
İndir

Gün Gün Program

Dahil Olan Hizmetler

Önemli Notlar

Temel Tur Bilgileri

Bizi Arayın