Kurban Bayramında Çin

Tarih: --

Uçuş Bilgileri

Gidiş: 10 Ağustos 2019 - TK 20 - İstanbul - 01:20 » Pekin - 15:25 Dönüş: 18 Ağustos 2019 - TK 027 - Shanghai - 22:45 » İstanbul - 05:20 (19 Ağustos)

Ülke

1

Tur Süresi

9 gece 10 gün

Fiyat

$2149

Rota

Pekin Xian Hangzhou Suzhou Şangay

Fiziksel Zorluk

Tema

Kaşif Kültür

Gün Gün Program Hepsini Aç

9 Ağustos 2019 Cuma Saat : 22:00
Ulaşım İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali’ndeki THY kontuarında saat 22:00’te buluşma
1.Gün: ISTANBUL - PEKİN // 10 Ağustos 2019 Cumartesi
09 Ağustos 2019 Cuma saat 22:00’da İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşup siz değerli misafirlerimiz ile buluşmamızın ardından, Türk Hava yollarına ait TK 20 sefer sayılı saat 01:20 Pekin uçuşumuz için check inve bagaj işlemlerimizi tamamlıyoruz. Saat 01:20 de hareketimiz sonrası, Yaklaşık 9 saat 30 dakika sürecek yolculuğun ardından yerel saat ile 15.25’te Pekin’e varıyoruz. Varışımızın ardından Akşam yemeği için yerel restorana transfer. Yemek sonrası otelimize transfer oluyoruz. Konaklama Pekin otelimizde.
Ulaşım TK 20 sefer sayılı saat 01:20 Pekin uçuşu
2.Gün: PEKİN // 11 Ağustos 2019 Pazar
Kahvaltının ardından Pekin şehir turuna başlıyoruz. Mao Zedong’un Çin Halk Cumhuriyeti’ni ilan ettiği, 1989 yılında tüm dünyayı sarsan protestolarla hafızalara kazınan Tiananmen Meydanı; UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan 980 ayrı binadan oluşan devasa ve büyüleyici Forbidden City yani “Yasak Şehir”i geziyoruz. Tur bitimi serbest zaman.  Dileyen misafirlerimiz ile Ekstra Akşam yemekli Muhteşem Çin Turu (Cennet Tapınağı+ Hutong turu + Tibet Tapınağı + Pekin Ördekli Akşam yemeği) düzenlenecektir. Cennet tapınağı: 15. yy’da geleneksel Çin mimarisine göre dairesel olarak tamamen ahşaptan yapılan ve yapımında hiç çivi kullanılmadığı söylenen tapınak 3 kattan oluşmaktadır ve her katı bir imgeyi simgelemektedir.  Hutong turumuzda geleneksel Çin Mahallesini bisikletle gezme imkânına sahip olacağız. Tibet Tapınağı: diğer bir ismi Lama olan tapınağın asıl ismi Yonghe olup, Çin’deki en iyi korunmuş ve en önemli Budist tapınağı olarak geçer.  Tapınak ziyaretinin ardından özel Pekin Ördek menüsünden oluşan akşam yemeğimizi alacağımız restoranımıza gidiyoruz. Yemek bitimi otele transfer. Konaklama Pekin otelimizde.              
    
Ekstra Akşam yemekli Muhteşem Çin Turu (Cennet Tapınağı+ Hutong turu + Tibet Tapınağı + Pekin Ördekli Akşam yemeği): 100 $ (kişi başı)    

 
Konaklama Beijing Great Wall Hotel
Ulaşım Şehir içi yolculuklar özel otobüsle sağlanacaktır
3.Gün: PEKİN // 12 Ağustos 2019 Pazartesi
Kahvaltının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimizle Ekstra olarak düzenlencek Öğle yemekli Yazlık Saray ve Çin Seddi turumuza katılabilirler. Kunming Gölü kıyısında yer alan Muhteşem Yazlık Saray Bahçeleri gezildikten sonra dilerseniz uygun fiyata inci alma şansınız da olacak. Gezimizin ardından ile UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan, Orta Asya Türklerinin kuzeyden gelen istilalarını engellemek amacı ile milattan önce 220 yılında yapımına başlanan Çin Seddi gezisi yapılacaktır. Bu muazzam yapıyı gezdikten sonra Çin’e özgü inci yetiştiriciliğine tanıklık edeceğimiz İnci Üretim Merkezi’ni ziyaret edeceğiz. Tur bitimi otelimize geri dönüyoruz sonrasında serbest zaman ve geceleme otelimizde. 
  
Ekstra Öğle yemekli Yazlık Saray ve Çin Seddi turu: 90 $ (kişi başı)    
Konaklama Beijing Great Wall Hotel
Ulaşım Şehir içi yolculuklar özel otobüsle sağlanacaktır
4.Gün : PEKİN - XIAN // 13 Ağustos 2019 Salı
Sabah otelimizden ayrılıyor tren istasyonuna transfer oluyoruz. Tren ile Çin tarihinin en eski ve en önemli şehirlerinden biri aynı zamanda Çin’in eski başkenti olan Xian’a hareket ediyoruz. Varışımıza istinaden otelimize check in yapıyoruz. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan öğle yemekli Terra Cota turuna katılabilirler. Çin'in ilk imparatoru Shihuan’ın mezarını korumak için yapılmış , 20.YY’da ortaya çıkarılan en önemli arkeolojik kazılardan birisi olan  Terra Cota Savaşçıları olarak bilinen ‘’ Yeraltı Heykel Ordusu’’ müzesini gezeceğiz. “Pişmiş Toprak”  anlamına gelen ‘’ Terra Cota’’ müzesinde  göreceğiniz mezar ve heykeller 1987 yılında Unesco Dünya Kültür Mirası Listesine alınmıştır. Tur bitimi otele transfer ve serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan akşam yemekli Tang Dynasty Show’una katılabilirler. Geceleme otelimizde.
   
Ekstra Öğle yemekli Terra Cota turu:  90 USD (kişi başı)   
Ekstra Akşam yemekli Tang Dynasty Show:  60 USD ( Kişi Başı )     
Konaklama Xian Wyndham Xinxing Hotel
Ulaşım Trenle Çin tarihinin en eski ve en önemli şehirlerinden biri aynı zamanda Çin’in eski başkenti olan Xian’a seyahat
5.Gün : XIAN – HANGZHOU // 14 Ağustos 2019 Çarşamba
Kahvaltının ardından Xian şehir turu düzenlenecektir. Şehir turu esnasında Müslüman Mahallesi ve Büyük Cami görülecek olan yerler arasındadır. Gezi ardından Öğle yemeğimizi lokal restaurantta alıp Hangzhou’ya gitmek üzere havalimanına transfer oluyoruz.  Yerel havayollarının Xian – Hangzhou uçuşu ile varışımızın ardından akşam yemeği için yerel restorana transfer. Akşam yemeğinin ardından otelimize check-in işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Sonrasında yarınki Hangzhou turu için dinlenme ve serbest zaman.  Geceleme otelimizde.    

 
Konaklama Hangzhou Holiday Inn Gongshu
Ulaşım Yerel havayollarının Xian – Hangzhou uçuşu
6. GÜN: HANGZHOU - SUZHOU // 15 Ağustos 2019 Perşembe
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Hangzhou şehir turumuza Ünlü Xihu Gölü'nde (Batı Gölü) yapacağımız tekne gezisi ile başlıyoruz. Batı Gölü; şehir merkezinin hemen yakınında yer alan 60 km2 bir alan üzerine kurulu tapınak, bahçe ve mesire alanlarından oluşmaktadır. 2011 yılında UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi kapsamına alınan bu dev açık hava parkının, 5,6 kilometrekaresini bölgeye de adını veren Batı Gölü kaplamaktadır. Kendinizi cennette hissedeceksiniz. Tur esnasında yerel restoranda öğle yemeğimizi aldıktan sonra Suzhou’ya gitmek üzere yola çıkıyoruz. Suzhou’ya varışımızın ardından Otelimize check-in gerçekleştiriyoruz. Yerel restaurantta akşam yemeğimiz sonrası serbest zaman.  Geceleme otelimizde     
Konaklama Suzhou Holiday Inn Taihu Lake
Ulaşım Şehir içi yolculuklar özel otobüsle sağlanacaktır
7. GÜN: SUZHOU – ŞANGAY // 16 Ağustos 2019 Cuma
Kahvaltının ardından İpek cenneti olarak bilinen Suzhou’u gezeceğiz. Şehir güzel taş körüleri, pagodaları, Çin bahçeleri ve İpek endüstrisi ile ünlüdür. 900'lü yıllardan bu yana Çin İpek endüstrisinin en önemli merkezlerinden biri olan Suzhou 2500 yıllık bir tarihe sahiptir. Lingering bahçeleri, golden rooster gezilerimizi sonrası muhteşem manzaralara sahip bir göl ve kanal turumuzu tamamlayacağız. Öğle yemeğimizin ardından Çin'in en büyük şehri ve en önemli limanı olan Şangay’a hareket ediyoruz. Şangay’a varışımızın ardından otelimize check-in gerçekleştiriyoruz. . Geceleme otelimizde. Arzu eden misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Akrobasi Show’una katılabilirler.   
 
Ekstra Akrobasi Show: 45 USD (kişi başı)    
Konaklama Shanghai Ambassador Hotel
Ulaşım Şehir içi ve şehirler arası yolculuklar özel otobüsle sağlanacaktır
8. GÜN: ŞANGAY // 17 Ağustos 2019 Cumartesi
Kahvaltının ardından kolonyal dönemde inşa edilen binaların, modern gökdelenlerle yan yana sahil boyunca sıralandığı The Bund bölgesini gezip ardından ünlü Nanjing Road caddesini keşfedeceğiz. Sonrasında Fransız mimarisinin bulunduğu Fransız bölgesi ile Asya’nın en yüksek, dünyanın ise en yüksek üçüncü televizyon binası olan Oriental Pearl TV Binasını dışarıdan panoramik olarak göreceğiz. Tur bitimi serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Akşam yemekli Şangay İncileri  (Jade Buddha Tapınağı, Yu Bahçesi  + Huangpu Nehri Tekne) turuna katılabilirler. Shanghai’ın önemli dini yapıtlarından biri olan Jade Buddha  Tapınağı’na (Zümrüt Buda Tapınağı) hareket ediyoruz. Ardından Çin Bahçelerine çok güzel bir örnek olan Yu Garden’a gidiyoruz. Sonrasında Huangpu Nehri Tekne Gezisine gerçekleştireceğiz. Kentin simgesi olan,  13 milyon nüfusa sahip bu büyük metropolün su ihtiyacını karşılayan Huangpu Nehrinde, tekne ile ışıklar altındaki Şangay’ı görecek keyifli vakit geçireceğiz. Akşam yemeğini tur esnasında yerel restoranda aldıktan sonra otelimize transferimiz gerçekleşecek. Geceleme otelimizde.    
 
Ekstra Akşam yemekli Şangay İncileri ( Jade Buddha Tapınağı, Yu Bahçesi  + Huangpu Nehri Tekne Turu) turu:  100 USD (kişi başı)   
Konaklama Shanghai Ambassador Hotel
Ulaşım Şehir içi yolculuklar özel otobüsle sağlanacaktır
9. GÜN: ŞANGAY - ISTANBUL // 18 Ağustos 2019
Pazar  Kahvaltının ardından otelimizden check out işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Transfer saatine kadar serbest zaman. Arzu edene misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan  Öğle yemekli Asya'nın Venediği Zhujiajiao Turu’na katılabilirler. Geleneksel özelliğini korumuş Çin’in Venedik’i olarak bilinen ‘’Su Köyü’’ Zhujiajiao'’’da geçmişi 1700 sene öncesine dayanan şehrin merkezinde iç içe geçmiş kanallarında tur yaparken geleneksel Çin hayatına yakından tanık olacaksınız. Gezi sırasında öğle yemeğimizi yerel restoranda alıp sonrasında havalimanına transferimizi gerçekleştireceğiz. Bilet ve check in işlemleri sonrası İstanbul için hareket edeceğiz. Geceyi uçakta geçiriyoruz.     
 
Ekstra Öğle yemekli Asya'nın Venediği Zhujiajiao Turu: 95 USD (kişi başı)
Ulaşım 22:45'te TK 027 sayılı THY uçuşuyla İstanbul'a hareket ediyoruz.
10. GÜN: İSTANBUL // 19 Ağustos 2019 Pazartesi
Ulaşım Yerel saat ile 05.20’de İstanbul Havalimanı’na varıyoruz. Bir dahaki turumuzda görüşmek üzere sizlere veda ediyoruz.

Dahil Olan Hizmetler

Dahil Olan Yemek

● Tüm sabah kahvaltıları ● 3 öğle yemeği ● 3 akşam yemeği

Ulaşım

● Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul-Pekin / Şangay - İstanbul gidiş – dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti ● Yerel havayolları ile Xi’an – Hangzhou tek yön ekonomi sınıfı uçak bileti ● Pekin – Xi’an arası ekonomi sınıfı tren bileti ● Havalimanı vergileri ● Havalimanı – Otel – Havalimanı arası transferler, ● Tüm şehirler arası transferler

Konaklama

● Pekin’de 5* Otelde 3 gece konaklama ● Xian’da 5* Otelde 1 gece konaklama ● Hangzhou 4* Otelde 1 gece konaklama ● Suzhou 4* Otelde 1 Gece konaklama ● Şangay’da 4* Otelde 2 gece konaklama

Aktiviteler

● Pekin panoramik şehir turu (Tiananmen meydanı, Yasak şehir) ● Xian, Hangzhou, Suzhou panoramik şehir turu ● Şangay şehir turu (Bund bölgesi, Nanjing road, dışarıdan Oriental Pearl TV binası ve Fransız bölgesi) ● Türkçe Rehberlik Hizmeti

Önemli Notlar

****** Ekstra turlar minimum 20  kişinin katılması halinde gerçekleştirilecektir****

Çin X Large Paket (Opsiyonel)

475 $ Yerine 435 $

Akşam yemekli  Muhteşem Çin turu 100 $ 
Öğle yemekli Yazlık Saray ve Çin Seddi Turu 90 $ 
Öğle yemekli Terrecota turu 90 $ 
Akşam yemekli Şangay İncileri 100 $ 
Öğle yemekli Asya'nın Venediği Zhujiajiao Turu  95 $

Önemli Not: Opsiyonel tur indirimleri tura gitmeden satın alımlarda geçerlidir. Tur sırasında alınan opsiyonel turlarda herhangi bir indirim yapılmamaktadır !!!

Çin Large Paket (Opsiyonel)

280 $ Yerine 260 $
Akşam yemekli  Muhteşem Çin turu 100 $
Öğle yemekli Yazlık Saray ve Çin Seddi Turu 90 $
Öğle yemekli Terrecota turu 90 $
 
Önemli Not: Opsiyonel tur indirimleri tura gitmeden satın alımlarda geçerlidir. Tur sırasında alınan opsiyonel turlarda herhangi bir indirim yapılmamaktadır !!!

Bağlantı Ücretleri
Ankara ve İzmir bağlantı ücreti kişi başı: 80 USD
Kıbrıs bağlantı ücreti kişi başı: 135 USD 
Diğer tüm şehirler için bağlantı ücreti kişi başı: 125 USD 

Bağlantı ücretleri değişmez ancak saat ve müsaitlik değişebilir. Bu bakımdan öncelikle değişmeyen fiyat misafiriniz için uygunsa, uçuş için müsaitlik sormanız gerekmektedir. İç hat bağlantı saatleriniz, müsaitlikle birlikte gönderilecektir.   

Fiyatlar

  Single Odada 1 Kişi Double Odada 1 Kişi Triple Odada 1 Kişi İlave 1 Bebek İlave 1 Çocuk
5* Otel - 4* Otel
Çocuk Yaş: 12
$2.549 $2.149 $2.149 $350 $2.049
5* Otel - 4* Otel Beijing Great Wall Hotel 5* vb.

Xian Wyndham Xinxing Hotel 5* vb

Hangzhou Holiday Inn Gongshu 4* vb.

Suzhou Holiday Inn Taihu Lake 4* vb.

Shanghai Ambassador Hotel 4* vb.

Dahil Hizmetler

● Türk Havayolları      Tarifeli seferi ile İstanbul-Pekin / Şangay - İstanbul  gidiş – dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
● Yerel      havayolları ile Xi’an – Hangzhou tek yön ekonomi sınıfı uçak bileti   
● Pekin – Xi’an      arası ekonomi sınıfı tren bileti  
● Havalimanı      vergileri  
● Pekin’de 5*      Otelde 3 gece konaklama  
● Xian’da 5*      Otelde 1 gece konaklama  
● Hangzhou  4* Otelde 1 gece konaklama  
● Suzhou 4* Otelde      1 Gece konaklama   
● Şangay’da 4*      Otelde 2 gece konaklama  
● Sabah      Kahvaltıları  
● Pekin’de 1 gece,      Hangzhou da 1 gece, Suzhou’da 1’er       gece olmak üzere toplamda 3 akşam yemeği,   
● Xian’da,      Hangzhou’da ve Suzhou’da 1’er  öğle      yemeği olmak üzere toplamda 3 adet öğle yemeği,  
● Pekin panoramik şehir      turu (Tiananmen meydanı, Yasak şehir)  
● Xian, Hangzhou,      Suzhou panoramik şehir turu  
● Şangay şehir      turu (Bund bölgesi, Nanjing road, dışarıdan Oriental Pearl TV binası ve Fransız bölgesi)  
● Havalimanı –      Otel – Havalimanı arası transferler,  
● Tüm şehirler      arası transferler  
● Türkçe Rehberlik Hizmeti 

Hariç Hizmetleri

● Yurtdışı çıkış fonu    
● Vize Ücreti (İstanbul için kişi başı 180 USD,      İzmir ve Ankara’dan başvuru için ise kişi başı 200 USD)  
● Ekstra turlar  
● Seyahat Sigortası   
● Programda belirtilmeyen öğle ve akşam      yemekleri   
● Kişisel harcamalar  
● Fazla bagaj ücretleri 

Uçuş Bilgileri

  Buluşma Kalkış Tarihi Varış Tarihi Havayolu Uçuş Kodu
ISTANBUL - PEKIN 09.08.2019 22:00 10.08.2019 01:20
IST (İSTANBUL)
10.08.2019 15:25
PEK (Beijing)
Türk Havayolları TK 20
ŞANGAY - ISTANBUL   18.08.2019 22:45
SHA (Shanghai)
19.08.2019 05:20
IST (İSTANBUL)
TÜRK HAVAYOLLARI TK 027

Temel Tur Bilgileri

SIKÇA SORULAN SORULAR
    
Sağlık          
Çin’e   girişlerde herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Bölgenin iyi   restoranlarında ve otellerde alınacak yemeklerde, sağlığınızı tehdit edecek   bir sorun ile karşılaşılacağını düşünmüyoruz. Buna karşın grupla birlikte   olmadığınız anlarda yeme içme konusunda dikkatli olmanızı, kesinlikle kapalı   şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi   pişirildiğine emin olduğunuz et ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve   konusunda muz, ananas gibi kabuğu soyulabilen meyveler yemenizi öneriyoruz.              
Vize Bilgileri          
Umuma Mahsus Pasaport hamilleri vizeye tabidir. Resmi   Pasaport hamilleri anılan ülkeye yapacakları 30 güne kadar ikamet süreli   seyahatlerinde vizeden muaftır. Tüm (yeşil pasaport da dahil) pasaportlar   yeni çipli olmak zorundadır.              
Gezi Zamanlaması          
Çok   büyük bir yüzölçümüne sahip Çin’de iklimler bölgeden bölgeye değişiklik   gösterse de genel olarak dört mevsimin görüldüğü bir ülke olduğunu söylemek   mümkündür. Ülkede yazlar son derece nemli geçer bu nedenle sıcaklıklar   olduğundan fazla hissedilir. İlkbahar ve sonbahar ise ılık havası ile   idealdir.              
Uçuş Süreleri          
İstanbul   - Pekin: 9 saat 15 dakika, Shanghai - İstanbul 12 saat               
Para Birimi          
Çin’in para birimi Yuan’dır.   Yanınıza USD ve bunun da ufak birimlerini almanızı öneriyoruz. 1 USD =   yaklaşık 6 Yuan Nepal Rupisi, 1 Euro = yaklaşık 8 Yuan              
Saat Dilimi          
Türkiye   ile Çin arasında 6 saat fark vardır. Türkiye’de saat 12.00 iken Çin’de saat   18.00’dir.              
Telefon Kullanımı          
Tüm cep telefonu operatörleri eğer telefonunuz   uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Ancak ülkenin bazı   kesimlerinde şebeke olmayabilir.              
Kıyafet ve Gerekli   
Eşyalar          
Kolayca giyilip – çıkarılabilecek   tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat   yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont almanızı öneririz. Bunun   dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak   tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek   hafıza kartları da getirebilirsiniz.              
Yemek Kültürü          
Çin mutfağı bölgeden bölgeye   farklılıklar gösteren son derece zengin bir mutfaktır. Pekin Ördeği, değişik   malzemeler ile hazırlanıp soslarla yenen börekler “dumpling”, tatlı hardal   sosları ülke mutfağının karakteristik özellikleridir. Türk mutfağından farklı   bir mutfak olduğunu unutmamanızı öneriyoruz.              
Elektrik          
Çin’de elektrik 220 volt ve 50 Hz’dir. Elektrikli   aletlerde üç uçlu, ince girişli prizler kullanılmaktadır Adaptör   gerekecektir.              
Alışveriş          
Çin tam bir alışveriş cennetidir.   Elektronik eşyalardan tekstile çok geniş bir yelpazede aradığınız her ürünü bulabilirsiniz.       
 

Notlar

Acente havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan acente sorumlu tutulamaz. Acente gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Acente, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Acente sorumlu tutulamaz. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan çocuklar için geçerlidir. 

 
Yazdır
İndir

Gün Gün Program

Dahil Olan Hizmetler

Önemli Notlar

Temel Tur Bilgileri

Bizi Arayın