KÜBA

Tarih: --

Uçuş Bilgileri

Gidiş: 14 Kasım 2020 - TK 183 - İstanbul - 02:25 » Havana - 08:10 Dönüş: 21 Kasım 2020- TK 183 - Havana - 09:30 » İstanbul - 10:00 (22 Kasım)

Ülke

1

Tur Süresi

7 gece 9 gün

Fiyat

1699 Avro
Kısa Süreli Teklif

Rota

Havana Viñales Havana Domuzlar Körfezi Cienfuegos Trinidad Valle de los Ingenios Trinidad Santa Clara Havana

Fiziksel Zorluk

Grup Boyutu

Max

26

Min

21

Tema

Kültür

Gün Gün Program Hepsini Aç

13 Kasım 2020 Cuma | İstanbul
Ulaşım İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali’ndeki THY kontuarında saat 23.00’te buluşma

Dahil Olan Hizmetler

Dahil Olan Yemek

7 adet kahvaltı, 5 adet öğle yemeği, 3 adet akşam yemeği

Ulaşım

Gidiş: 14 Kasım 2020 - TK 183 - İstanbul - 02:25 » Havana - 08:10 Dönüş: 21 Kasım 2020- TK 183 - Havana - 09:30 » İstanbul - 10:00 (22 Kasım)

Konaklama

Kübalı aileler tarafından işletilen pansiyonlarda (Casa’lar) konaklama • Her odada klima, özel banyo ve tuvalet ile sıcak su bulunmaktadır. • Havana’da apartman daireleri, Cienfuegos ve Trinidad’da müstakil evler tercih edilmektedir.

Aktiviteler

• 7 durağı kapsayan rota: Havana • Viñales • Domuzlar Körfezi • Cienfuegos • Trinidad • Valle de los Ingenios • Santa Clara • Havana, Cienfuegos ve Trinidad tarihi kent merkezlerinde yürüyüş turu • Havana’da Eski Amerikan arabalarıyla şehir turu • Küba devrim tarihinden ilginç kesitler sunan Devrim Müzesi • Tarihi Devrim Meydanı • Mustafa Kemal Atatürk Büstü • Küba Ulusal Güzel Sanatlar Müzesi • Puro fabrikası • Dünyanın en iyi tütünlerinin yetiştirildiği Pinar del Río’da bir tütün çiftliği • Dos Hermanas Vadisi’nde bulunan tarih öncesi konulu modern kaya resmi • Korimakao Sanat Projesi • Cienaga de Zapata Ulusal Parkı ve timsah çiftliği • UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Valle de los Ingenios’a (Şeker Vadisi) nostaljik tren gezisi • Kolonyal dönemde köleleri izlemek için inşa edilen Iznaga Kulesi’ne tırmanış • Flamenko gösterisi, rumba gösterisi, canlı Küba müzikleri eşliğinde salsa dans gecesi • Che’nin anıt mezarı ve Che Müzesi • Zırhlı Tren Müzesi • Mahalle ziyareti ve Devrimi Savunma Komitesi üyesi mahalle sakinleriyle sokak buluşması • Trinidad’ın ünlü sahillerinde deniz ve plaj keyfi

Önemli Notlar

TUR BEDELİNE DÂHİL OLAN HİZMETLER
TUR BEDELİ çift kişilik odada konaklama halinde kişi başı 1699 Avro’dur. Tek kişilik odada konaklama halinde ilaveten 300 Avro tutarında oda farkı ödenmelidir.
Söz konusu tur bedeli:
- İstanbul » Havana » İstanbul ekonomi sınıfı uçak biletini (aşağıdaki uçuş detaylarını inceleyiniz),
- zorunlu iptal sigortasını ve seyahat sağlık sigortasını,
- Kübalı aileler tarafından işletilen pansiyonlarda (Casa’lar) konaklamayı,
·       Her odada klima, özel banyo ve tuvalet ile sıcak su bulunmaktadır.
·       Havana’da apartman daireleri, Cienfuegos ve Trinidad’da müstakil evler tercih edilmektedir.
- 7 adet kahvaltı, 5 adet öğle yemeği ve 3 adet akşam yemeğini,
- programda belirtilen müzelerin giriş harçlarını,
- flamenko gösterisi, rumba gösterisi, canlı Küba müzikleri eşliğinde salsa dans gecesi ve Korimakao Kültür Sanat Projesi ziyareti dâhil olmak üzere programda yer alan tüm kültürel etkinliklerin ücretlerini,
- eski Amerikan arabalarıyla şehir turu, Viñales turu, Cienaga de Zapata Ulusal Parkı ziyareti ve nostaljik trenle Valle de los Ingenios (Şeker Vadisi) gezisi dâhil olmak üzere programda yer alan bütün çevre gezilerini,
- Küba’daki şehirlerarası ulaşım hizmetlerini,
- rehberlik ve tercüme hizmetlerini,
- bahşişleri,
- BİZİM ADA Küba Cep Rehberi’ni kapsamaktadır.

TUR BEDELİNE DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER
Yukarıda sıralanan hizmetler haricindeki hiçbir masraf veya kişisel harcama kalemi (vize [Bizim Ada Turizm’den temin edilebilir], yurtdışı çıkış harçları, fazla bagaj ücreti, ulusal ve uluslararası telefon aramaları, ekstra yiyecek ve içecekler, kişisel harcamalar vb.) tur bedeline dâhil değildir.
Tura bir kişi olarak katılıp iki kişilik odada konaklamak isteyen katılımcılarımızın yanına tur başlangıç tarihinden otuz (30) gün öncesine kadar oda arkadaşı bulunamaması halinde söz konusu katılımcılarımızın tek kişilik oda farkını ödemeleri veya tura katılımlarını iptal etmeleri gerekecektir.
Tur kontenjanı 26 KİŞİ ile sınırlıdır.

ÖDEME BİLGİLERİ
REZERVASYONUN KESİNLEŞMESİ tur sözleşmesinin imzalanması ve ilk ödemenin yapılmasıyla gerçekleşir.
ÖDEME TAKVİMİ aşağıdaki gibidir: 

İLK ÖDEME: Rezervasyon Esnasında, 500 AVRO,
İKİNCİ ÖDEME: 15 Mayıs 2020, 500 AVRO,
BAKİYE ÖDEMESİ: 10 Eylül 2020, Bakiye Tutarı

KREDİ KARTIYLA ÖDEME koşulları hakkında bilgi almak için info@bizimada.com.tr adresinden veya 0312 418 3858 numaralı telefondan Bizim Ada Turizm Seyahat Acentesi ile temasa geçiniz.
Faturalar tur bitiş tarihini takiben on beş (15) gün içinde düzenlenecektir.

ZORUNLU İPTAL VE SEYAHAT SAĞLIK SİGORTASI yalnızca Türkiye’de ikamet belgesi bulunan ve seyahat çıkış noktası Türkiye olan katılımcılarımıza yapılabilmekte olup diğer katılımcılarımızın kendileri için sigorta yaptırmaları zorunludur.

ULAŞIM
Tur katılımcıları için buluşma noktası İSTANBUL HAVALİMANI’dır. İstanbul Havalimanı’na şehir dışından ulaşacak olan katılımcılarımız İÇ HAT UÇUŞLARINI Bizim Ada Turizm Seyahat Acentesi’nden temin edebilir.
TÜRK HAVA YOLLARI ile uçuş detaylarımız YEREL SAATLERLE yukarıdaki gibidir.

Küba sınırları içerisinde programın gerektirdiği tüm karayolu ulaşım hizmetleri GRUBA ÖZEL KLİMALI OTOBÜS ile sağlanacaktır.

Katılımcılarımız adına düzenlenen SEYAHAT SAĞLIK SİGORTASI ve ELEKTRONİK UÇAK BİLETİ uçuştan üç gün önce katılımcılarımıza e-postayla gönderilecektir. 

Temel Tur Bilgileri

/images/d/library/a2df4d47-371a-4359-bb7a-8e101988a8e7.png BORDO PASAPORT sahibi TC yurttaşlarının Küba Turist Vizesi almaları gerekmektedir. Küba Turist Vizesi mülakat gerektirmemekte ve Bizim Ada Turizm Seyahat Acentesi tarafından verilmektedir. YEŞİL PASAPORT sahibi TC yurttaşları bu vizeden muaftır.

TC YURTTAŞI OLMAYAN KATILIMCILAR, seyahat edilecek ve transit geçişte kullanılacak ülkelerin resmi makamlarından olası farklı vize prosedürleri hakkında bilgi edinmek ve gerekli vizelerini almakla yükümlüdür.
 
/images/d/library/7e3eb697-7cd3-4266-a24f-503b3d20dc7f.png Yanınızda döviz olarak ABD doları değilAVRO bulundurun. Küba’da ABD doları bozdurulurken yüksek vergi kesintileri yapılmaktadır.
Küba’da gündelik alışverişlerde döviz değil, sadece Küba parası (CUC) kullanılacaktır. Yanınızda götürdüğünüz döviz, Havana’ya inildiğinde havaalanındaki veya otellerdeki döviz bürolarında (CADECA) bozdurularak CUC alınacak ve alışverişlerde bu para birimi kullanılacaktır (1 AVRO = YAKLAŞIK 1 CUC).
Yanınızda götüreceğiniz nakit para miktarını, alışverişte KREDİ KARTI VE BANKA KARTI kullanma olanağınız olmayacağını hesaba katarak belirleyin.
 
/images/d/library/1abc2447-206f-416d-bab8-994651273736.png Seyahat tarihinde HAVA SICAKLIĞI gündüzleri 30°C, geceleri 21°C civarında olacaktır. 
Lütfen bavulunuzu yazlık giysilerden oluşturun. Terlemeye karşı bol miktarda tişört, uzun yürüyüşler için rahat ayakkabı / sandalet götürün.
Dileyenler DENİZE GİRMEK İÇİN yanlarında mayolarını götürebilirler; her halükârda şapka ve güneş kreminizi götürmeyi unutmayın.
Kübalılar klimayı bir hayli soğuk derecelerde tutmaya alışıklar. Otobüs seyahatlerinde ve zaman zaman müze vb. kapalı mekânlarda üşümemek için yanınızda mutlaka bir HIRKA / KAZAK / ŞAL bulundurun.
Ani tropik yağmurlar için YAĞMURLUĞUNUZU / ŞEMSİYENİZİ yanınıza almayı unutmayın.
 
/images/d/library/13dfe1fa-d46e-4bec-9ad2-2dd06cfed9bf.png Katılımcılarımızın seyahat hazırlıklarını kolaylaştırmak amacıyla hazırladığımız KÜBA HAKKINDA BİLGİ VE HATIRLATMA NOTLARI tur başlangıç tarihinden bir hafta önce katılımcılara e-postayla gönderilecektir. 


PROGRAM TARİH VE İÇERİĞİNDE elimizde olmayan nedenlerle değişiklik olabilir. Tur kontenjanının yüzde 80’ine ulaşılamaması halinde gezi iptal edilebilir. Bu durumda iptal bildirimi, hareket tarihinden en az yirmi gün önce katılımcılara iletilecektir.
Her türlü sorunuz ve başvurunuz için bize aşağıdaki iletişim adreslerinden ulaşabilirsiniz:
Karanfil Sokak No: 37/6 Kızılay ANKARA

Tel: +90 312 418 3858

E-posta: info@bizimada.com.tr
 
Yazdır

Gün Gün Program

Dahil Olan Hizmetler

Önemli Notlar

Temel Tur Bilgileri

Bizi Arayın Whatsapp